slogan7-al

5-12 Nëntor, Trajnim i personelit të kujdesit parësor shëndetësor “Ushqyerja e nënës dhe fëmijës. Kurbat e rritjes së fëmijës”

Titulli i aktivitetit: 5-12 Nëntor, Trajnim i personelit të kujdesit parësor shëndetësor “Ushqyerja e nënës dhe fëmijës. Kurbat e rritjes së fëmijës”
Data e zhvillimit: 05-12.11. 2012
27-30.11.2012
Vendi i organizimit: Drejtoria e Shëndetit Publik, Has
Organizatori/ofruesi: Drejtoria e Shëndetit Publik, Has
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Mjek të Përgjithshëm
Infermier
Menaxher/ Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Fuqizimi i aftësive dhe njohurive të personelit të qendrës shëndetësore në mënyrë që të përmirësohet shëndeti i fëmijëve të vegjël.
Kreditet: 54

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5