slogan7-al

31 Tetor, Konferenca “Politikat e antibiotikorezistencës dhe implementimi i protokolleve të infeksioneve spitalore”

Titulli i aktivitetit: 31 Tetor, Konferenca “Politikat e antibiotikorezistencës dhe implementimi i protokolleve të infeksioneve spitalore”
Data e zhvillimit: 31.10.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shêndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Epidemiolog
Mjek Infeksionist
Mjek Kirurg
Mjek Reanimator
Mikrobiolog
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Identifikimi i problematikave nga përdorimi pa kriter i antibiotikëve, shfaqja e antibiotikorezistencës. Përmirësimi i kapaciteteve të shfrytëzimit të burimeve duke përdorur medikamentin përkatës si dhe paraqitja në nivel kombëtar i protokolleve klinike për kontrollin e infeksioneve nozokomiale.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5