slogan7-al

13 Tetor, Trajnim “Shëndeti publik dhe Endodontia”,

Titulli i aktivitetit: 13 Tetor, Trajnim “Shëndeti publik dhe Endodontia”
Data e zhvillimit: 13.10.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Rëndësia e higjenës së gojës gjatë trajtimit endodontik. Përdorimi i  të rejave të fundit të shkencës në fushën e endodontisë
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5