slogan7-al

6 Tetor, Workshop “Kurs tre-tematik , rikonstruksion, zbardhim, estetik fytyre”

Titulli i aktivitetit: 6 Tetor,  Workshop “Kurs tre-tematik , rikonstruksion, zbardhim, estetik fytyre”
Data e zhvillimit: 06.10.2012
Vendi i organizimit: Universiteti “Aldent”
Organizatori/ofruesi: Shoqata Informimit Shkencor për Mjekësinë. Universiteti “Aldent”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e dentistëve me teknikat e rikonstruksionit me shtresa  kompositi, përdorimin e jonoferezës  në profilaksi dhe të rejat e estetikës në buzë. 
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5