slogan7-al

6 Tetor, Konferenca “Çështje modern në diagnostikimin dhe trajtimin e kancerit të gjirit”,

Titulli i aktivitetit: 6 Tetor, Konferenca “Çështje modern në diagnostikimin dhe trajtimin e kancerit të gjirit”
Data e zhvillimit: 06.10.2012
Vendi i organizimit: Spitali Hygeia Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali Hygeia, Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Onkolog, Radiolog dhe Familje
Infermier
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i eksperiencave midis mjekëve vendas dhe ata të huaj
Prurja e eksperiencave të reja rreth kancerit te gjirit
Edukimi i studentëve të rinj
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5