slogan7-al

3-7 Shtator, Trajnim “Qasjet në shëndetin publik për shëndetin e nënës dhe fëmijës” ,

Titulli i aktivitetit: 3-7 Shtator, Trajnim “Qasjet në shëndetin publik për shëndetin e nënës dhe fëmijës”
Data e zhvillimit: 03-07.09.2012
Vendi i organizimit: Hotel “Mondial:, Salla “Dea”/Tiranë
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e kapaciteteve të specialistëve të shëndetit riprodhues në institucionet shëndetësore në nivel qendror dhe rrethe, veçanërisht për specialistët që merren me shëndetin ripordhues, shëndetin e nënës dhe fëmijës dhe ata të sektorit të monitorim-vlerësimit.
Kreditet: 31

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5