slogan7-al

12- 13 Shtator, Trajnim “Alokimi i fondeve në institucionet shëndetësore. Implementimi teorik dhe praktik në Shqipëri”,

Titulli i aktivitetit: 12-13 Shtator, Trajnim “Alokimi i fondeve në  institucionet shëndetësore. Implementimi teorik dhe praktik në Shqipëri”
Data e zhvillimit: 12-13. 09.2012
Vendi i organizimit: Materniteti “Mbretëresha  Geraldinë”
Organizatori/ofruesi: USAID
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Prezantimi i rezultateve të mbledhura gjatë muajve qershor-korrik në spitalet e Lezhës, Korçës dhe Maternitetit numër 1 në Tiranë.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5