slogan7-al

12, 19, 26 Korrik, Seminar “Kurs i avancuar në Psikiatrinë e Urgjencës”,

Titulli i aktivitetit: 12, 19, 26 Korrik, Seminar “Kurs i avancuar në Psikiatrinë e Urgjencës”
Data e zhvillimit: 12,19, 26.07.2012
Vendi i organizimit: Qendra e Telemedicinës-QSUT
Organizatori/ofruesi: Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Shërbimi i Psikiatrisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek psikiatër dhe specializantë psikiatër
Psikologë, Sociologë, specialist të cilësisë dhe shërbimit
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrësve me elementet kryesore të ndërtimit të kujdesit shëndetësor. Qetësimi i shpejtë, menaxhimi i sjelljeve të çrregulluara , kujdesi psikiatrik intensivë janë shumë të rëndësishëm për menaxhimin e situatave të cilat janë të rënda në aspektin  social dhe shëndetësor për pacientin por edhe për familjarët.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5