9-11 Korrik, Trajnim i trajnerëve për personelin shëndetësor të shkollave”,

Titulli i aktivitetit: 9-11 Korrik, Trajnim i  trajnerëve për personelin shëndetësor të shkollave”
Data e zhvillimit: 09-11.07.2012
Vendi i organizimit: Hotel “Victoria”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek shkollash, specialist të promocionit në ISHP
Infermier
Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i këtij trajnimi të trajnuesve është të garantojë që pjesëmarrësit të kuptojnë rishikimin e ri për Kompetencat dhe Standartet e personelit Shëndetësor në Shkolla, si dhe të dine të trajnojnë me këtë program  stafin shëndetësor të shkollave.
Kreditet: 21

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5