slogan7-al

6-7 Korrik, Konferenca “Reformat Institucionale , domosdoshmëri për integrimin në BE-Forumi: “Shëndet Publik për të gjithë”,

Titulli i aktivitetit: 6-7 Korrik, Konferenca “Reformat Institucionale , domosdoshmëri për integrimin në BE-Forumi: “Shëndet Publik për të gjithë”
Data e zhvillimit: 6-7.07.2012
Vendi i organizimit: Universiteti “Kristal”
Organizatori/ofruesi: Shkolla e Lartë Jo Publike “Universiteti Kristal”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit:
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca përfshin një specter të gjërë interesash pasi ajo arrin të bashkojë në forumet e saj, kontributet e mjekëve shqiptarë dhe të huaj . Njëkohësisht konferenca përfshin edhe specialitete të tjera jashtë mjekësisë duke krijuar kështu një oportunitet favorizues për dëgjesa interesante edhe në fusha të tjera.
Kreditet: 10

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5