slogan7-al

29 Qershor, Seminar në Administrim Shëndetësor,

Titulli i aktivitetit: 29 Qershor, Seminar  në Administrim Shëndetësor
Data e zhvillimit: 29.06.2012
Vendi i organizimit: Universiteti Amerikan i Tiranës
Organizatori/ofruesi: Universiteti Amerikan i Tiranës
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i këtij cikli leksionesh /seminar është të sjellë bashkëkohore mbi koordimin e faktorëve të kërkesës –ofertë në shëndet public dhe me vlerësimin e impaktit  të politikave të shëndetit public bazuar mni teorinë e nobelistit Amartya Sen.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5