slogan7-al

2 Prill, Dhimbja e kokës dhe trajtimi medikamentoz

Titulli i aktivitetit: 02 Prill, Dhimbja e kokës dhe trajtimi medikamentoz
Data e zhvillimit: 02.04.2012
Vendi i organizimit: Berat
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e kapaciteteve profesionale të profesionistëve të shëndetit nëpërmjet paisjes së tyre me njohuri bashkëkohore si një kusht i domosdoshëm për përmbushjen me cilësi të paketës bazë të shërbimeve të kujdesit parësor.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5