slogan7-al

15 Qershor, Seminar “Sëmundjet Lisosomale”,

Titulli i aktivitetit: 15 Qershor, Seminar “Sëmundjet Lisosomale”
Data e zhvillimit: 15.06.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shërbimi i Pediatrisë, Nr.2, QSUT
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pediatër, mjek familje
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e njohurive të mjekëve pediatër dhe të familjes  për këto sëmundje , pasi diagnostikimi i hershëm i tyre përmirëson ndjeshëm prognozën.
Kreditet:

3


Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5