13 Qershor- 5 Korrik, Seminar “Përdorimi i opiodeve dhe mposhtja e opiofobisë”

Titulli i aktivitetit: 13 Qershor- 5 Korrik,  Seminar “Përdorimi  i opiodeve dhe mposhtja e opiofobisë”
Data e zhvillimit: 13.06.2012 Shkodër
21.06.2012 Korcë
05.07.2012 Kukës
Vendi i organizimit: Shkodër
Korcë
Kukës
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Kujdesit Paliativ
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e aftësive dhe kapaciteteve profesionale të mjekëve në përdorimin e drejtë të opiodeve si edhe në mposhtjen e opiofobisë.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5