8 Qershor, Konferenca e 7-të e Shoqatës Shqiptare Hematologji Transfuzion,

Titulli i aktivitetit: 8 Qershor, Konferenca e 7-të e Shoqatës Shqiptare Hematologji Transfuzion
Data e zhvillimit: 08.06.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: QSUT Shërbimi i Hematologjisë, Shoqata Shqiptare Hematologji Transfuzion
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Hematolog, pediatër dhe transfuziolog
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Shpërndarja dhe rinovimi e njohurive më të fundit dhe bashkëkohore për të gjithë mjekët specialist hematolog dhe transfuziolog
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5