slogan7-al

5 Korrik, Konferenca “Ristë e fundit në trajtimin e onimykozave”,

Titulli i aktivitetit: 5 Korrik, Konferenca “Ristë e fundit në trajtimin e onimykozave”
Data e zhvillimit: 05.07.2012
Vendi i organizimit: Hotel Mondial
Organizatori/ofruesi: SHDVSH
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Dermatolog
Qëllimi i aktivitetit: Ngritja e nivelit profesional të mjekëve dermatolog si dhe njohja e tyre  me të dhënat e fundit të teknikës dhe protokollet e reja të mjekimit.
Kreditet: 1

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5