6-8 Korrik, Trajnim “Fitoterapia II”,

Titulli i aktivitetit: 6-8 Korrik, Trajnim “Fitoterapia II”
Data e zhvillimit: 06-07.-06.2012
Vendi i organizimit: Lezhë
Organizatori/ofruesi: Qendra e Trajnimit Profesional Mjekësor “Santa Maria”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Gastrohepatologë
Dermatologë
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Pasurimi i informacionit për profesionistët e shëndetësisë për fitoterapinë, përfitimet e saj dhe informacion mbi arritjet më të fundit për fushën e mjekësisë alternative.
Kreditet: 16

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5