slogan7-al

30 Qershor, Simpozium “Impakti social i dhimbjes dhe roli i farmacistit”,

Titulli i aktivitetit: 30 Qershor, Simpozium “Impakti social i dhimbjes dhe roli i farmacistit”
Data e zhvillimit: 30.06.2012
Vendi i organizimit: Restorant “Xibraku”
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Trajtimit të Dhimbjes
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Sensibilizimi i profesionistëve të shëndetësisë për impaktin që ka dhimbja në shoqëri. Diskutimi i kësaj çështje me një kategori shumë të rëndësishme siç janë farmacistët, të cilët kanë lidhje të drejtëpërdrejtë me komunitetin, ku do të jepen njohuri të reja për impaktin që kanë medikamentet e dhimbjes tek pacientët me dhimbje.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5