slogan7-al

22-23 Qershor, Konferenca “Continuing Education Course in Implant Dentistry”,

Titulli i aktivitetit: 22-23 Qershor, Konferenca “Continuing Education Course in Implant Dentistry”
Data e zhvillimit: 22-23. 06.2012
Vendi i organizimit: Universiteti Amerikan i Tiranës
Organizatori/ofruesi: Universiteti Amerikan i Tiranës
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Rritja profesionale teorike dhe praktike e pjesëmarrësve me zhvillimet bashkëkohore në implantologji. Plotësimi i nevojave të dentistëve për tema të tilla si problemet estetike, menaxhimi i komplikacioneve dhe shanset për të rritur përqindjen e suksesit.
Kreditet: 13

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5