slogan7-al

4-5 Maj, Trajnim, “ Higjena dhe roli i saj në Ortodonci dhe Endodonti”

Titulli i aktivitetit: 4-5 Maj, Trajnim, “ Higjena dhe roli i saj në Ortodonci dhe Endodonti”
Data e zhvillimit: 4-5.05.2012
Vendi i organizimit: Hotel Diplomat
Organizatori/ofruesi: Instituti I Shëndetit Publik
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve
Qëllimi i aktivitetit: Rëndësia e higjenës së gojës gjatë trajtimit ortodontik. Përdorimi i të rejave të fundit të shkencës e ortodoncisë  dhe endodontisë.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5