25-26 Maj, Kongresi i 3-të Kosovaro-Shqiptar i ORL-së dhe Kirurgjisë së Kokës dhe Qafës,

Titulli i aktivitetit: 25-26 Maj, Kongresi i 3-të Kosovaro-Shqiptar i ORL-së dhe Kirurgjisë së Kokës dhe Qafës
Data e zhvillimit: 25-26.05.2012
Vendi i organizimit: Gjakovë, Kosovë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e ORL
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek ORL
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e mjekëve me të rejat e fundit në diagnostikimin dhe trajtimin e sëmundjeve ORL. Prezantimi i metodave dhe teknologjisë së avancuar bashkëkohore si dhe i experiences botërore në këtë fushë
Kreditet: 15

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5