slogan7-al

21-26 Maj, Trajnim për Kujdesin Paliativ

Titulli i aktivitetit: 21-26 Maj, Trajnim për Kujdesin Paliativ
Data e zhvillimit: 21-26.05.2012
Vendi i organizimit: Korçë
Organizatori/ofruesi: PRIME
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, Infermirë
Qëllimi i aktivitetit: Të rrisë ndërgjegjësimin e profesionistëve në lidhje me parimet e kujdesit paliativ; për çështje që lidhen me nauzenë dhe të vjellat te pacientët që kërkojnë kujdes paliativ; të konsiderojnë konceptin e një vdekje të mirë dhe si kjo gjë mund të lehtësohet nga ekipi mjekësor.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5