slogan7-al

21.05.2011 Simpozium “Refluksi Gastro-Ezofageal”

Titulli i aktivitetit: 21.05.2011 Simpozium “Refluksi Gastro-Ezofageal”
Data e zhvillimit: 21 Maj 2011 
Vendi i organizimit: Durrës
Organizatori/ofruesi: Departamenti i Pediatrisë, Fakulteti I Mjekësisë, Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë pediatër, mjekë familje
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrsve me të gjitha aspketet kliniko-diagnostike të sëmundjes, në mënyrë që të realizohet një përqasjen më e përshtatshme dhe më praktike ndaj këtyre të sëmurëve.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5