slogan7-al

28 Maj, Konferenca “Insuficienca kardiake dhe akute”

Titulli i aktivitetit: 28 Maj, Konferenca  “Insuficienca kardiake dhe akute”
Data e zhvillimit: 28.05.2011
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata  Shqiptare  e Kardiologjisë
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë familje, urgjence, kardiologë, internist
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca ka për qëllim të informojë kardiologët shqiptarë me njohuritë mbi insuficiencën kardiake kronike dhe akute që përbën në kushtet aktuale të zhvillimit njerëzor një handikap të rëndësishëm,  përsa i përket prevalencës gjithnjë në rritje, vdekshmërisë dhe kostos së lartë të mjekimit.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5