slogan7-al

28-29 Maj, Konferenca “Transformim 2011: Mjekësi Familje e bazuar ne fakte shkencore”

Titulli i aktivitetit: 28-29 Maj,  Konferenca  “Transformim 2011: Mjekësi Familje e bazuar në fakte shkencore”
Data e zhvillimit: 28-29.05.2011
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Fondacioni  Shëndetësor  ABC
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë familjeje dhe mjekë të përgjithshëm
Qëllimi i aktivitetit: Pajisja e pjesëmarrësve me aftësitë bazë për të ushtruar mjekësi familje të bazuar në fakte shkencore dhe nxitja e tyre për ndryshim personal dhe praktik, që do të sjellë përmirësim të cilësisë në kujdesin shëndetësor parësor në Shqipëri.
Kreditet: 12

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5