slogan7-al

14 Qershor, Trajnim “Metodologjitë e zbatuara për inspektimin higjeno-sanitar të strukturave publike për vlerësimin e nivelit të infestimit nga vektorët biologjikë (insekte dhe brejtës)”

Titulli i aktivitetit: 14 Qershor, Trajnim “Metodologjitë e zbatuara për inspektimin higjeno-sanitar të strukturave publike për vlerësimin e nivelit të infestimit nga vektorët biologjikë (insekte dhe brejtës)”
Data e zhvillimit: 14.06.2011
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek higjenist dhe epidemiolog
Qëllimi i aktivitetit: Zbatimi në terren i metodologjive të nivelit të infestimit nga vektorët biologjike, brejtës dhe insekte si dhe demonstrimi i aplikimit dhe kontrollit të brejtësve dhe insekteve (rriqna, mushkonja, furrtare, miza etj)
Kreditet: 10

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5