slogan7-al

18 Qershor, Seminari “Metoda moderne të kirurgjisë ortopedike”

Titulli i aktivitetit: 18 Qershor, Seminari “Metoda moderne të kirurgjisë ortopedike”
Data e zhvillimit: 18.06.2011
Vendi i organizimit: Tirana International Hotel
Organizatori/ofruesi: Universiteti ALB   SH.A-Spitali Amerikan
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek ortopedë, reumatologë
Qëllimi i aktivitetit: Prezantimi i specialistëve ortopedë me metodat më të reja të kirurgjisë ortopedike dhe artroskopisë.
Prezantimi i metodave më të reja diagnostiko të përdorura në patologjitë ortopedike.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5