slogan7-al

25 Qershor, Konferenca “Kongresi i parë i AIDEC” (Albanian International Dental Esthetic Congress)

Titulli i aktivitetit: 25 Qershor, Konferenca  “Kongresi i parë i AIDEC” (Albanian International Dental Esthetic Congress)
Data e zhvillimit: 25.06.2011
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: ANDSH (Asocimi Nacional i Dentistëve Shqiptarë)
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentistë dhe mjekë të fushave të ndryshme stomatologjike
Qëllimi i aktivitetit: Azhornimi kulturor në vazhdimësi për mjekët stomatologë si dhe të rejat e shkencës në dentistrinë estetike.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5