slogan7-al

29-30 Qershor, “Kurs Kualifikimi për drejtuesit e sistemit shëndetësor të zonës së Ballkanit: Futja e sistemit DRG (Diagnosis Related Group) në sistemin Shëndetësor Kombëtar”

Titulli i aktivitetit: 29-30 Qershor, “Kurs Kualifikimi për drejtuesit e sistemit shëndetësor të zonës së Ballkanit: Futja e sistemit DRG (Diagnosis Related Group) në sistemin Shëndetësor Kombëtar”
Data e zhvillimit: 29-30.06 -1.07.2011
Vendi i organizimit: Trajnim
Organizatori/ofruesi: Universiteti “Zoja e Këshillit të Mirë”
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek, Menaxher/drejtor, Dentist, Farmacist, Ekonomistë
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrësve me standardet dhe modelet bashkëkohore të menaxhimit të shërbimeve shëndetësore. Të pranishmit do të njihen me sistemin e klasifikimit DRG  dhe do të fokusohen në drejtim të kontabilitetit dhe strukturave të kontrollit të brendshëm në institucionet shëndetësore
Kreditet: 12

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5