slogan7-al

5-8 Korrik, Trajnim “Vlerësimi i rritjes së fëmijëve”,

Titulli i aktivitetit: 5-8 Korrik, Trajnim “Vlerësimi i rritjes së fëmijëve”
Data e zhvillimit: 5-8 Korrik 2011
Vendi i organizimit: DSHPQSH
Organizatori/ofruesi: Drejtoria e Shëndetit Publik, Qarku Shkodër
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë të përgjithshëm dhe mjekë familje, infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Trajnimi i PKSHP, si pikë kontakti i parë me popullatën, në drejtim të vlerësimit të rritjes së fëmijëve, duke bërë kështu të mundur përforcimin e aftësive të tyre të deritanishme në matjen e peshës, gjatësisë-lartësisë, përcaktimin e indeksit të masës trupore, interpretimin e matjeve të bëra, identifikimin e problemeve dhe këshillimet për tejkalimet e tyre.
Kreditet: 23

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5