slogan7-al

11 Korrik, Trajnim mbi çështjet e mbrojtjes së fëmijëve, zhvillimit të fëmijëve, menaxhimit të konflikteve dhe të prindërimit të shëndetshëm

Titulli i aktivitetit: 11 Korrik, Trajnim mbi çështjet e mbrojtjes së fëmijëve, zhvillimit të fëmijëve, menaxhimit të konflikteve dhe të prindërimit të shëndetshëm
Data e zhvillimit: 11 Korrik 2011
Vendi i organizimit: Pranë qendrave shëndetësore në zonat e  zhvillimit ku punon World Vision
Organizatori/ofruesi: World Vision
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek i përgjithshëm, infermier
Qëllimi i aktivitetit: Trajnim mbi çështjet e mbrojtjes së fëmijëve, menaxhimit të konflikteve dhe të prindërimit të shëndetshëm, për anëtarët e komunitetit (prindër etj) dhe profesionistët (mjekë, infermierë, punonjës të shërbimeve sociale, punonjës të policisë, mësues etj)
Kreditet: 14

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5