slogan7-al

22 Korrik, Trajnim “Komunikimi Profesionist Shëndeti-Pacienti”

Titulli i aktivitetit: 22 Korrik, Trajnim “Komunikimi Profesionist Shëndeti-Pacienti”
Data e zhvillimit: 22 Korrik 2011
Vendi i organizimit: Lezhë
Organizatori/ofruesi: PCEC  Albania- Qendra për kujdes paliativ e edukim
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje, mjek të përgjithshëm
Qëllimi i aktivitetit: Aktiviteti ka si qëllim të ofrojë njohuri bazë në lidhje me komunikimin mjek-pacient dhe infermier-pacient, mjek-familjarë pacienti dhe infermierë- familjarë pacienti
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5