slogan7-al

23 Shtator, Trajnim “Ndërtimi i programeve të depistimit për kancerin e qafës së mitrës në Shqipëri

Titulli i aktivitetit: 23 Shtator, Trajnim “Ndërtimi  i programeve të depistimit për kancerin e qafës së mitrës në Shqipëri
Data e zhvillimit: 23. 09.2011
Vendi i organizimit: ISHP
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek, infermierë, menaxherë/drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Dhënia e njohurive të reja me depistimin e kancerit të qafës së mitrës  si dhe sfidat për të ndërtuar një program një program përkatës për këtë sëmundje në vendin tonë.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5