slogan7-al

5-7 Tetor, Seminar “Simpozium mbi urgjencat radiologjike”

Titulli i aktivitetit: 5-7  Tetor, Seminar  “Simpozium mbi urgjencat radiologjike”
Data e zhvillimit: 5-7.09.2011
Vendi i organizimit: Fakulteti i Mjekësisë (salla e pediatrisë)
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Mjekësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek imazheristë
Qëllimi i aktivitetit: Përvetësimi i përvojës spitalore prej nga vijnë lektorët në mënyrë që ekzaminimet imazherike të kenë specifitet dhe ndjeshmëri  të lartë në rastet e urgjencave
Kreditet: 18

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5