slogan7-al

15 Tetor, Konferencë Shkencore “Patologjitë dermo-estetike dhe preparatet farmakologjike për trajtimin e tyre”

Titulli i aktivitetit: 15 Tetor, Konferencë Shkencore “Patologjitë dermo-estetike dhe preparatet  farmakologjike për trajtimin e tyre”
Data e zhvillimit: 15.10.2011
Vendi i organizimit: Hotel “Sheraton”
Organizatori/ofruesi: SHDVSH
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek dermatolog, farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Zgjerimin e njohurive shkencore të punonjësve të farmacisë dhe ngritja e nivelit profesional të tyre duke i njohur me të dhënat më të fundit të teknikës dhe protokolleve të reja të mjekimit të disa patologjive dermatologjike.
Kreditet: 2

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5