slogan7-al

20 Tetor, Trajnim “Promocion, Profilaksi dhe Shëndeti i gojës”

Titulli i aktivitetit: 20 Tetor, Trajnim “Promocion, Profilaksi dhe Shëndeti i gojës”
Data e zhvillimit: 20.10.2011
Vendi i organizimit: Hotel Diplomat
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Të shënjojë linjat udhëzuese duke e vënë theksin tek teknikat Lege Artis e materialeve të disponueshëm për arritjen e një rezultati klinik korrekt dhe të standartizuar në dentistrinë konservative estetike
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5