slogan7-al

29, Shtatorr, Trajnim BLS (Basic Life Support)ndhe PALS (Pedriatik Advanced Life Support)

Titulli i aktivitetit: 29 Shtator , Trajnim BLS (Basic Life Support)ndhe PALS (Pedriatik Advanced Life Support)
Data e zhvillimit: 29.09 2011
Vendi i organizimit: QMDS;  Spille, Kavajë
Organizatori/ofruesi: Swiss Foundation for Innovation
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek, infermier, persona të tjerë të interesuar për pjesën e BLS (ndihma e parë)
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i këtij trajnimi është të përmirësojë dukshëm kujdesin mjekësor të urgjencave/urgjencave pediatrike duke filluar që në hallkën e parë të tij;kujdesi cilësor mjekësor në vendngjarje si dhe ndërhyrjet mjekësore të nevojshme për parandalimin e dëmtimeve dytësore.
Kreditet: 31

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5