slogan7-al

27 Tetor 2011, Konferenca “Politikat shëndetësore mbi infeksionet spitalore dhe antibiotikorezistencës”

Titulli i aktivitetit: 27 Tetor 2011, Konferenca “Politikat  shëndetësore mbi infeksionet spitalore dhe antibiotikorezistencës”
Data e zhvillimit: 27.10.2011
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek infeksionist, epidemiolog, mikrobiolog dhe menaxher/drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Identifikimi i impaktit të infeksionit spitalor  në shërbimin shëndetësor. Rëndësia e antibiotiko-rezistencës gjatë trajtimit mjekësor të infeksioneve spitalore.
Kreditet: 9

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5