slogan7-al

4 Nëntor, Konferenca “Prioritetet strategjike të shëndetit publik dhe promovimit shëndetësor në komunitet”

Titulli i aktivitetit: 4 Nëntor, Konferenca “Prioritetet strategjike të shëndetit publik dhe promovimit shëndetësor në komunitet”
Data e zhvillimit: 04.11.2011
Vendi i organizimit: Universiteti  “Ismail Qemali”, Salla A100
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Shëndetit Publik-Universiteti  “Ismail Qemali “, Vlorë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek (shërbimi parësor ), infermierë, dentist
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca do të mundësojë prezantimin dhe diskutimin e sukseseve, mundësive, sfidave dhe pengesave me të cilat përballet shëndeti publik.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5