slogan7-al

19 Nëntor, Konferenca “Dita Botërore e SPOK”

Titulli i aktivitetit: 19 Nëntor, Konferenca “Dita Botërore e SPOK”
Data e zhvillimit: 19.11.2011
Vendi i organizimit: Vlorë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Pneumologëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pneumolog
Qëllimi i aktivitetit: Njohja me të dhënat e fundit të GOLD dhe studimeve të tjera të kryera gjatë viteve të fundit  lidhur me menaxhimin e SPOK në botë.
Kreditet: 2

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5