slogan7-al

3 Dhjetor, Konferenca “Sindromi koronar akut pa ngritje te ST:sfidat e reja të diagnozës dhe trajtimit”

Titulli i aktivitetit: 3 Dhjetor, Konferenca “Sindromi koronar akut pa ngritje te ST:sfidat e reja të diagnozës dhe trajtimit”
Data e zhvillimit: 03.12.2011
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Kardiologjisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek kardiolog, internist, mjek urgjence dhe familje
Qëllimi i aktivitetit: Rifreskim dhe përditësim i kardiologëve shqiptar me njohuritë mbi sindromin koronar akut pa ngritje të ST, mbështetur dhe mbi udhërrëfyesit e fundit mbi këtë entitet mjekësor të Shoqatës Europiane të Kardiologjisë si dhe atë amerikane. 
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5