slogan7-al

5-7 Dhjetor, Workshop “Nga udhërrëfyes klinike kombëtar në protokolle klinike kombëtare”

Titulli i aktivitetit: 5-7 Dhjetor, Workshop “Nga udhërrëfyes klinike kombëtar në protokolle klinike kombëtare”
Data e zhvillimit: 05.07.12.2011
Vendi i organizimit: Hotel “Victoria”
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek obstetër, neonatolog, pediatër
Qëllimi i aktivitetit: Trajnimi i personelit akademik lidhur me mënyrën e gjetjes së evidencave klinike, sipas standarteve ndërkombëtare dhe atyre të OBSH, për të zbatuar më tej në punën e përditshme.
Kreditet: 15

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5