slogan7-al

13 Dhjetor, Konferenca “Sistemi shëndetësor, reformat në financim, përmirësimi i efiçiencës dhe cilësisë së shërbimit. Eksperienca rajonale e ndërkombëtare"

Titulli i aktivitetit: 13 Dhjetor, Konferenca “Sistemi shëndetësor, reformat në financim, përmirësimi i efiçiencës dhe cilësisë së shërbimit. Eksperienca rajonale e ndërkombëtare"
Data e zhvillimit: 13.12.2011
Vendi i organizimit: Universiteti ZKM-Tiranë
Organizatori/ofruesi: Universiteti Katolik “Zoja e Këshillit të mirë”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek, infermier, dentistë, farmacist, ekonomistë, menaxher/drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca do të përqëndrohet në çështjet kyç të politikave të financimit të shëndetit publik, duke sjellë së bashku politikat kombëtare dhe rajonale, analistë ndërkombëtar dhe akademikë, duke ofruar një mundësi për të informuar dhe diskutuar mbi zhvillimet e fundit në reformat e sistemit shëndetësor në Shqipëri dhe Kosovë.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5