slogan7-al

15 Dhjetor, Konferenca “Patologjitë degjenerative të artikulacioneve”

Titulli i aktivitetit: 15 Dhjetor, Konferenca “Patologjitë degjenerative të artikulacioneve”
Data e zhvillimit: 15.12.2011
Vendi i organizimit: Universiteti “Zoja e Këshillit të Mirë”
Organizatori/ofruesi: Kompleksi Spitalor “Zoja e Këshillit të Mirë”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek kirurg-ortoped, fizioterapist
Qëllimi i aktivitetit: Dhënia e informacioneve bashkëkohore në kirurgjinë e shpatullës dhe të artikulacionit Coxo-Formal si dhe rehabilitimi respektiv i tyre. 
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5