slogan7-al

23 Dhjetor, Konferenca e parë e Anatomisë patologjike

Titulli i aktivitetit: 23 Dhjetor, Konferenca  e parë e Anatomisë patologjike
Data e zhvillimit: 23.12.2012
Vendi i organizimit: Profarma
Organizatori/ofruesi: Shërbimi Qendror i Anatomisë Patologjike/Shoqata e Patologëve Shqiptar
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek anatomo-patologë
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i përvoja  dhe demonstrimi I studimeve të realizuara në fushën e Anatomisë-Patologjike. Paraqitja e projekteve të realizuara dhe të atyre që planifikohen të realizohen në të ardhmen.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5