slogan7-al

30 Nëntor, Trajnim “Fitoterapia, përdorimet, përkujdesjet dhe profilaksia e sëmundjeve”

Titulli i aktivitetit: 30 Nëntor, Trajnim “Fitoterapia, përdorimet, përkujdesjet dhe profilaksia e sëmundjeve”
Data e zhvillimit:

30 .11.2011

02.12.2012

Vendi i organizimit: Lezhë
Organizatori/ofruesi: Qendra e Trajnimit Profesional Mjekësor “Santa Maria”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje, gastrohepatologë dhe dermatologë, infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Pasurimi i informacionit për profesionistët e shëndetësisë për fizioterapinë, përfitimet e saj dhe informacion mbi arritjet më të fundit në fushën e mjekësisë alternative. 
Kreditet: 14

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5