slogan7-al

Janar – Qershor 2011, Kursi i formimit dhe kualifikimit të personelit të stafit të shtëpive të mbrojtura për të sëmurët psikikë

Titulli i aktivitetit: Janar – Qershor 2011, Kursi i formimit dhe kualifikimit të personelit të stafit të shtëpive të mbrojtura për të sëmurët psikikë
Data e zhvillimit: Janar – Qershor 2011
Vendi i organizimit: Instituti i Shëndetit Publik, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Komuniteti S.Egidio - ACAP
Kontakte: E -mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa. , paolo.rago@fastëebnet.it
Tel: 0692077681
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë psikiatër, infermierë.
Qëllimi i aktivitetit: Përforcimi i procesit të reformës së mbrojtjes së shëndetit mendor në Shqipëri falë një kursi formimi për punonjësit në fushën e shëndetit mendor, të cilët do të merren në veçanti me asistencën shtëpiake pranë shtëpive të mbrojtura si dhe rrjetit të shërbimeve shtëpiake.
Kreditet: 20

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5