slogan7-al

26.01.11, Seminar “Instrumentet e reja të trajtimit endodontik te fëmijët”

Titulli i aktivitetit: Seminar “Instrumentet e reja të trajtimit endodontik te fëmijët”
Data e zhvillimit: 26 Janar  2011
Vendi i organizimit: Klinika Stomatologjike Universitare, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare Pedodonti Profilaksi
Kontakte: Email: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentistë
Qëllimi i aktivitetit: Të prezantojë instrumentet e reja për trajtimin endodontik si në dhëmbët e përkohshëm ashtu dhe në ata të përhershëm.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5