slogan7-al

23.02.11, Trajnim “Ndjekja e gruas në lehoni”

Titulli i aktivitetit: Trajnim “Ndjekja e gruas në lehoni”
Data e zhvillimit: 23 shkurt 2011
Vendi i organizimit: SUOGJ “ Koço Gliozheni”
Organizatori/ofruesi: SUOGJ “Koço Gliozheni”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Informimi mbi metodat bashkëkohore në lidhje me terapinë dhe trajtimin  postoperator të pacientes në gjinekologji dhe në obstetrikë.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5