slogan7-al

Shkurt – Mars Trajnim për skoliozat-diagnostikimi i hershëm, parandalimi dhe trajtimi

Titulli i aktivitetit: Shkurt – Mars Trajnim për skoliozat-diagnostikimi i hershëm, parandalimi dhe trajtimi
Data e zhvillimit: Shkurt-Mars 2011
Vendi i organizimit: Shkolla “Kushtrimi i Lirisë”  dhe “Androkli Kostallari”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Trajtimit të Dhimbjes
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mësues
Qëllimi i aktivitetit: Ndërgjegjësimi i nxënësve, mjekëve të shkollave, mësuesve dhe prindërve se edukimi për një posturë të mirë ndikon në gjendjen psikologjike te nxënësit dhe rrit performancën e tyre akademike. Sensibilizimi i strukturave shtetërore që edukimi për një posturë është një proces i vazhdueshëm.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5